Co zapewniamy?
Zapewniamy opiekę medyczną oraz oferujemy m.in. szkolenia, kursy oraz naukę języków obcych.
Zapewniamy opiekę medyczną oraz oferujemy m.in. szkolenia, kursy oraz naukę języków obcych.
Prosimy wysyłać CV na adres: sekretariat@mlo-kancelaria.pl
Od kandydatów oczekujemy:
Zapewniamy:
Zakres obowiązków:
Poszukujemy osób posiadających licencję Doradcy Restrukturyzacyjnego i to zarówno osób posiadających bogate doświadczenie w zawodzie jak i osób znajdujących się dopiero na początku tej drogi zawodowej.
Opis Stanowiska:
Wymagania:
Od kandydatów oczekujemy:
Zapewniamy:
Zakres obowiązków:
Kancelaria Mikulewicz Ostaszewski zajmuje się doradztwem w zakresie prawa karnego gospodarczego i oferuje kompleksowe wsparcie prawne na wszystkich etapach postępowań karnych oraz karno–skarbowych przed sądami oraz organami postępowania przygotowawczego. Przy okazji każdej powierzonej Kancelarii sprawy oceniane jest szczegółowo ryzyko podejmowanego przedsięwzięcia gospodarczego z perspektywy prawnokarnej.
Kancelaria oferuje swoje usługi także osobom zagrożonym odpowiedzialnością na podstawie przepisów prawa bankowego, ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, ustawy o ofercie publicznej, ustawy o funduszach inwestycyjnych.
Doradztwo obejmuje kwestie m.in:
Kancelaria posiada duże doświadczenie w świadczeniu usług doradztwa w zakresie postepowania egzekucyjnego jak również zabezpieczającego. Udzielamy pomocy prawnej zarówno wierzycielom dążącym do zaspokojenia swoich roszczeń jak również dłużnikom, przeciwko którym prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, zarówno sądowe jak i administracyjne.
Doradzamy wierzycielom zarówno na etapie przedsądowym poprzez sporządzanie między innymi wezwań do zapłaty oraz pozwów o zapłatę oraz jak również na każdym etapie postępowania egzekucyjnego zmierzającego do uzyskania tytułu wykonawczego przeciwko dłużnikowi. Kancelaria wspomaga wierzycieli także na etapie egzekucji komorniczej.
Świadczymy również usługi doradztwa prawnego na rzecz dłużników broniąc przestrzegania praw dłużnika oraz zasadności toczącego się przeciwko niemu postępowania egzekucyjnego na każdym jego etapie.
Udzielamy również pomocy prawnej w zakresie sporów sądowych z powództwa przeciwegzekucyjnego.
Kancelaria świadczy pomoc prawną w zakresie prawa podatkowego i sporów z organami podatkowymi. Zajmujemy się obsługą zarówno osób fizycznych jak i prawnych. Oferujemy wsparcie w postępowaniach sądowych i administracyjnych, między innymi w zakresie kontroli skarbowej oraz podatkowej, postępowaniach podatkowych. Doradzamy o możliwościach wniesienia środków zaskarżenia. Udzielamy pomocy prawnej w zakresie należności publicznoprawnych tj. podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, podatku VAT oraz podatku od nieruchomości. Kancelaria świadczy również pomoc prawną w zakresie postępowań karno-skarbowych oraz odpowiedzialności karno-skarbowej członków zarządu spółek kapitałowych.
Świadczenie usług prawnych dla przedsiębiorców sektora budowlanego jest jedną ze specjalności Kancelarii. Obsługujemy zarówno właścicieli nieruchomości, wykonawców, dostawców, jak i deweloperów. Czuwamy nad prawidłowym przebiegiem transakcji dotyczących nieruchomości, począwszy od badania stanu prawnego, jak również jego regulowania, negocjowania transakcji kupna-sprzedaży, przygotowania projektów umów i dokumentacji, aż po obsługę procesu pozyskiwania finansowania zewnętrznego, dbając o zabezpieczenie procesu inwestycyjnego.
Kancelaria Mikulewicz Ostaszewski prowadzi obsługę w zakresie prawa korporacyjnego, począwszy od etapu planowania i strukturyzowania przedsiębiorstw, tworzenia i rejestracji spółek jak również bieżącej obsługi podmiotów. Stosujemy prawo w biznesie i prowadzimy kompleksową obsługę małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Opracowujemy i opiniujemy transakcje biznesowe, sporządzamy umowy i analizy prawne przedsiębiorstw. Wspieramy Klientów w procesach przekształcania, łączenia, dzielenia oraz likwidacji spółek. Doradzamy Klientom w trakcie procesów przekształceniowych. Zajmujemy się projektowaniem i opiniowaniem wewnętrznych aktów i regulacji korporacyjnych, zmian w składzie osobowym spółek i jej organów, przygotowujemy, opiniujemy i negocjujemy umowy inwestycyjne i umowy sprzedaży udziałów bądź akcji, umowy sprzedaży przedsiębiorstw lub ich części. Naszą specjalnością jest wspieranie Klientów w procesie restrukturyzacji przedsiębiorstw.
W ramach prawa rynku kapitałowego, Kancelaria posiada doświadczenie w zakresie świadczenia usług doradczych na rzecz spółek publicznych, emitentów, instytucji finansowych oraz innych uczestników rynku kapitałowego.Kancelaria zapewnia bieżące doradztwo na rzecz uczestników rynku kapitałowego przy przeprowadzaniu subskrypcji prywatnej, otwartej lub zamkniętej papierów wartościowych, wprowadzaniu lub dopuszczaniu instrumentów finansowych do obrotu zorganizowanego, w tym w szczególności w zakresie sporządzania publicznych dokumentów informacyjnych.
Ponadto, Kancelaria reprezentuje Obligatariuszy w ramach postępowań sądowych, w tym restrukturyzacyjnych i upadłościowych Emitentów Obligacji oraz w relacjach z Administratorem Zabezpieczeń.
Kancelaria Mikulewicz Ostaszewski z powodzeniem pomaga przedsiębiorcom zarówno w przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości z pre-packiem, jak również potencjalnym nabywcom przedsiębiorstw i ich części upadającego.
Pre-pack (przygotowana likwidacja), polegająca na sprzedaży przedsiębiorstwa upadłego lub jego zorganizowanej części lub składników majątkowych stanowiących znaczną część przedsiębiorstwa na warunkach określonych we wniosku dołączonym do wniosku o ogłoszenie upadłości jest jedną z głównych specjalizacji Kancelarii.
Uprawnionym do złożenia takiego wniosku jest każdy podmiot, któremu przepisy zezwalają na złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Może to zatem zrobić sam dłużnik, jak również każdy z jego wierzycieli. Wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży podlega rozpoznaniu jednocześnie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości.
W wyniku poprawnie przeprowadzonego postępowania przygotowanej likwidacji, wbrew nazwie, przedsiębiorstwo nie ulega likwidacji. Przedsiębiorstwo takie działa wówczas dalej, pod rządami nowego właściciela – nabywcy. Dzięki temu pre-pack pozwala na zachowanie ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa upadłego i skorzystanie przez inwestora ze wszystkich skutków sprzedaży egzekucyjnej, czyli nabycia mienia upadłego, co istotne, w stanie wolnym od zobowiązań i obciążeń.
Zaznaczyć należy, że samo przygotowanie pre-packu jest procesem czasochłonnym i wymagającym biznesowego spojrzenia na całokształt okoliczności w czym klientom Kancelarii pomaga zespół doświadczonych specjalistów.
Kancelaria oferuje kompleksowe przygotowanie planów restrukturyzacyjnych dla przedsiębiorców, opierając się na aktualnych przepisach prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Obsługa wiąże się także z analizą stanu niewypłacalności, potencjalnych ryzyk i powinności wynikających z przepisów prawa. Jedną z oferowanych usług jest także przygotowywanie wniosków o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego oraz dobór właściwego postępowania restrukturyzacyjnego.
Ponadto, w zależności od sytuacji podmiotu, dopasujemy optymalne rozwiązania przewidziane w przepisach prawa. Wspieramy naszych Klientów w procesach negocjacji z wierzycielami przy zawieraniu ugód, porozumień dotyczących realizacji zobowiązań w celu uniknięcia ogłoszenia upadłości.
Kancelaria zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, w szczególności sprawami z zakresu prawa rzeczowego oraz prawa zobowiązań, udzielając porad prawnych zarówno klientom indywidualnym, jak również osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą. Przygotowujemy oraz opiniujemy pisma przedsądowe, procesowe jak również umowy, ze szczególnym uwzględnieniem elementów istotnych dla Klienta, także tych wynikających poczynionych w trakcie negocjacji stron.
Wspieramy Klientów reprezentując ich na etapie mediacji, jak i w trakcie postępowania sądowego czy egzekucyjnego, przed organami i sądami.
Kancelaria zajmuje się przygotowywaniem i reprezentacją w sprawach z zakresu upadłości konsumenckiej. Uczestnikom postępowań upadłościowych oferujemy obsługę prawną na wszystkich etapach postępowania przedsądowego, sądowego oraz egzekucyjnego, a także konsultacje prawne przed wszczęciem postępowania sądowego oraz w toku jego przebiegu. Kancelaria przygotowuje wnioski o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz reprezentuje Klienta przed Sądem.
Pomagamy przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
Służymy pomocą prawną wszystkim tym, którzy zagrożeni są niewypłacalnością lub już nie są w stanie regulować swoich zobowiązań. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w całym procesie postępowania restrukturyzacyjnego i upadłościowego.
Zawsze dążymy do uzyskania jak najlepszych warunków porozumienia z wierzycielami. Proponujemy takie rozwiązania, które pozwalają na osiągnięcie celów możliwie najbliższych oczekiwaniom i założeniom biznesowym naszych klientów, jednocześnie zapewniając im pełen komfort od strony prawnej.
Jak możemy pomóc?
Umożliwia dłużnikowi, któremu co do zasady pozostawiany jest zarząd nad działalnością przedsiębiorstwa, zawarcie układu z wierzycielami po sporządzeniu i zatwierdzeniu spisu wierzytelności w uproszczonym trybie. Może być ono prowadzone, jeżeli suma wierzytelności spornych uprawniających do głosowania nad układem nie przekracza 15%. Sąd wydając postanowienie o otwarciu tegoż postępowania wyznacza nadzorcę sądowego, który zawiadamia wierzycieli o otwarciu postępowania oraz sporządza i przedkłada sędziemu-komisarzowi w terminie dwóch tygodni od dnia otwarcia postępowania plan restrukturyzacyjny oraz spis wierzytelności.
Z dniem otwarcia postępowania zawieszeniu ulegają postępowania egzekucyjne dotyczące wierzytelności objętych układem.
Specjalizuje się w prawie upadłościowym, restrukturyzacyjnym, korporacyjnym oraz prawie rynku kapitałowego.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aplikację adwokacką odbył przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Zawód adwokata wykonuje od 2015 roku.
Posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego (Licencja Ministra Sprawiedliwości nr 1286).
W 2019 roku ukończył studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, kierunek: Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe (restrukturyzacja i likwidacja przedsiębiorstwa) z wynikiem bardzo dobrym. W 2019 roku rozpoczął studia Master of Business Administration (MBA) na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Praktykę zawodową zdobywał w renomowanych kancelariach świadczących usługi prawne z zakresu prawa gospodarczego, upadłościowego oraz cywilnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie transakcji, instrumentów finansowych oraz prawa korporacyjnego. Reprezentował Obligatariuszy w ramach postępowań sądowych oraz w relacjach z administratorem zabezpieczeń.
W ramach swojej praktyki świadczy pomoc prawną przedsiębiorcom w stanie niewypłacalności lub zagrożonych niewypłacalnością w postępowaniach upadłościowych oraz restrukturyzacyjnych. Doradza również osobom fizycznym z zakresu prawa gospodarczego oraz upadłości konsumenckiej. Reprezentuje klientów w toku postępowań gospodarczych, cywilnych oraz egzekucyjnych zarówno po stronie dłużnika, jak i wierzyciela.
Pełnił ponadto funkcję syndyka, tymczasowego nadzorcy sądowego w postępowaniach upadłościowych wobec podmiotów gospodarczych z różnych sektorów oraz w postępowaniach upadłościowych wobec konsumentów, jak również funkcję nadzorcy i zarządcy w postępowaniach restrukturyzacyjnych.
Członek Warszawskiej Izby Adwokackiej.
Członek Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych.
Członek Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Przewodniczący Rady Nadzorczej Bored Games S.A. z siedzibą w Warszawie.
Fundator i obecnie Członek Rady Fundacji w Fundacji Walki z Wykluczeniem Finansowym i Pomocy Dłużnikom Od Nowa.
Członek Rady Nadzorczej INC S.A. – spółki giełdowej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to jednostka dominująca w polskiej grupie kapitałowej INC. Funkcjonuje w obszarze inwestycji oraz doradztwa na rynku kapitałowym. Autoryzowany Doradca na rynku NewConnect oraz rynku obligacji Catalyst. W 2015 roku spółka uzyskała status Autoryzowanego Doradcy na rynku AeRO ATS w Rumunii.
Specjalizuje się w prawie upadłościowym, restrukturyzacyjnym, gospodarczym.
Absolwent Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie. Pracę magisterską przygotował pod kierunkiem SSN Tadeusza Szymanka z zakresu problematyki ochrony znaków towarowych. Aplikację adwokacką odbył przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Zawód adwokata wykonuje od 2012 roku. W 2019 roku ukończył studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, kierunek: Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe (restrukturyzacja i likwidacja przedsiębiorstwa) z wynikiem bardzo dobrym. W 2019 roku rozpoczął studia Master of Business Administration (MBA) na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych korporacjach prawniczych, świadczących usługi prawne w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego gdzie zajmował się m.in. licznymi postępowaniami upadłościowymi, bieżącą obsługą spółek handlowych oraz procesami sądowymi. Współpracował przy debiutach spółek giełdowych na GPW oraz New Connect.
Reprezentuje klientów w toku postępowań upadłościowych, gospodarczych oraz cywilnych zarówno po stornie dłużnika, jak i wierzyciela.
Członek Warszawskiej Izby Adwokackiej.
Członek Rady Nadzorczej Bored Games S.A. z siedzibą w Warszawie.
Fundator i obecnie Członek Rady Fundacji w Fundacji Walki z Wykluczeniem Finansowym i Pomocy Dłużnikom Od Nowa.
Zostało wprowadzone specustawą antykryzysową – „tarczą 4.0”, a więc jest jedynie rozwiązaniem tymczasowym. W pierwszej kolejności dłużnik zawiera umowę z wybranym doradcą restrukturyzacyjnym, który sprawuje nadzór nad tym, aby postępowanie odbywało się zgodnie z zasadami postępowania o zatwierdzenie układu. Dłużnik sporządza następnie propozycje układowe, spis wierzytelności i przekazuje je nadzorcy. Wówczas dokonuje się obwieszczenia o wszczęciu postępowania w MSiG, co jednocześnie otwiera okres ochronny dłużnika – nie można podejmować egzekucji wierzytelności objętych układem. Głosowanie wierzycieli nad układem może odbywać się zdalnie, a układ uznaje się za przyjęty jeżeli opowie się za nim większość głosujących, mających łącznie minimum 2/3 sumy wierzytelności.
Postępowanie to jest najdalej idącym postępowaniem restrukturyzacyjnym i charakteryzuje się utratą zarządu własnego nad przedsiębiorstwem i przekazanie jej przez sąd wybranemu zarządcy (co do zasady). Zarządca w porozumieniu z dłużnikiem sporządza w terminie trzydziestu dni od otwarcia spis wierzytelności oraz plan restrukturyzacyjny, w którym wskazuje możliwe rozwiązania mające pomóc dłużnikowi wyjść z tarapatów finansowych. W postępowaniu tym możliwych jest wiele rozwiązań takich jak: możliwość odstąpienia od umów z kontrahentami bez względu na postanowienia w nich zawarte, możliwość dokonania redukcji zatrudnienia i zbycia składników majątku na takich zasadach, jak w postępowaniu upadłościowym.
Postępowanie to zapewnia najpełniejszą ochronę przed egzekucją, chroni bowiem także przed egzekucją wierzytelności zabezpieczonych rzeczowo lub pozaukładowych.
Jest możliwe, jeżeli suma wierzytelności spornych, a więc kwestionowanych przez dłużnika, przekracza 15% wszystkich zobowiązań. Po powołaniu nadzorcy sądowego dłużnik może dokonywać czynności zwykłego zarządu, a na dokonanie czynności przekraczających ten zakres wymagana jest zgoda nadzorcy sądowego, chyba że ustawa przewiduje zezwolenie rady wierzycieli. Po złożeniu planu restrukturyzacyjnego oraz zatwierdzeniu spisu wierzytelności sędzia-komisarz wyznacza termin zgromadzenia wierzycieli w celu głosowania nad układem, który może zostać zawarty, jeżeli uczestniczy w nim co najmniej 1/5 uprawnionych.
Istotne również jest, że sąd może, jeżeli jest to uzasadnione, na wniosek dłużnika lub nadzorcy, zawiesić postępowania egzekucyjne prowadzone przeciwko dłużnikowi.
Daje dłużnikowi, którego wierzytelności sporne nie przekraczają 15% wszystkich wierzytelności, możliwość zawarcia układu z wierzycielami w wyniku samodzielnego zbierania głosów przez dłużnika bez udziału sądu, a jedynie przy pomocy nadzorcy układu, z którym dłużnik podpisuje umowę. Większość potrzebną do przyjęcia układu liczy się od wysokości wierzytelności, a nie jak w przypadku pozostałych postępowań restrukturyzacyjnych, w których większość potrzebną do przyjęcia układu liczy się biorąc pod uwagę wierzycieli głosujących.
Co do zasady dłużnik nie traci zarządu nad swoim przedsiębiorstwem, mimo współpracy z nadzorcą, jednakże nie ma także zapewnionej ochrony w postaci zawieszenia postępowań egzekucyjnych.